Lego konstruēšna un animācija 1.-3. klase

Mēs mācīsimies sadarboties un dalīties, veidosim tematiskus attēlus plaknē un dimensijās, mācīsimies lasīt shēmas, lai izveidotu objektus, veidosim apsveikumus un kustīgas animācijas dažādos svētkos, strādāsim ar planšetēm Stop Motion tehnikā, lai izveidotu paši savu stāstu, atdzīvinot Lego klucīšus un tēlus, attīstīsim arī prasmi sadzirdēt un vizualizēt dzirdēto. Pulciņā laipni aicināti 1.-3. klašu skolēni.

Lego projektēšana palīdz attīstīt sīko motoriku, radošo domāšanu un telpisko iztēli. Nodarbībās skolēni savieno klucīšus, izstrādā savus dizainus un veido objektus, kādus paši iztēlojas, ne vienmēr vadoties pēc instrukcijas. Dalībniekiem ir iespēja iztēlē radīt un realizēt savas ieceres dažādu objektu izgatavošanā. Iespējams, ka kāds no audzēkņiem kādreiz būs arhitekts, inženieris vai mehāniķis. Un iegūtā pieredze Lego konstruēšanā un projektēšanā var noderēt nākotnes profesijas izvēlē.

Animācija visos laikos ir bijusi viens no populārākajiem un interesantākajiem mākslinieciskajiem izteiksmes līdzekļiem, jo tā sniedz neierobežotas iespējas attēlot mākslinieka idejas, izteikt savas domas kustīgā attēlā. Animācijā var notikt viss, arī tas, kas nav iespējams reālajā dzīvē – var iekustināt neiekustināmo, var radīt neesošo, var iztēloties neieraugāmo. Lego animācija – tā ir izpēte, modelēšana un risinājumu konstruēšana.

Skolotāja Diāna Ķēniņa

Ziedi pavasara svētkos,

2023./2024. mācību gads

Rainis "Visi desmit",