Skolēns eksperimentē

17. aprīlī skolas aulā noslēdzās 4. – 6. klašu skolēnu patstāvīgās darbības posms dabas procesu izpētē „Skolēns eksperimentē”, kurā tika demonstrēti dažādi eksperimenti jaunāko klašu skolēniem:

• pierādīja, ka gaiss ir matērija, un to var “mest” (gaisa lielgabali),
  • parādīja, kā gaiss kustas berzes ietekmē (dūmu gredzeni),
  • nodemonstrēja etiķa ietekmi uz olas čaumalu,
  • izskaidroja kristalizācijas procesu,
  • pierādīja, kāpēc cilvēki negrimst Nāves jūrā,
  • izveidoja elektromotoru un izpētīja tā darbību,
  • pētīja -  “Vai gaiss aizņem vietu?”,
  • demonstrēja, kā veidojas viesuļvētra,
  • veidoja ūdens dzirnavas un pētīja, kā tās darbojas,
  • pētīja dažādas gaismas parādības, kā reaģē dažādas vielas u.c.

Savus darbus jaunāko klašu skolēniem demonstrēja:

Boriss Bitko, Edijs Leimanis, Darians Steks-Eglītis, Katrīne Ābele, Raivo Būmerts, Dārta Misēviča un Emīlija Šlusareka, Elza Ieviņa, Hanne Nadīne Nedviga, Valters Stukāns un Tomass Stepulāns, Zemgus Ziņģītis, Dārta Marta Stepāne un Melānija Prūse, Henrijs Beinārs, Kristofers Pasatovs, Lauris Pētersons, Elizabete Pelse un Elizabete Mackaite, Dārta Žigaite un Madara Roze, Tomass Lūkins, Nora Kalviņa un Gerda Saliņa, Emīls Priede, Timurs Voravko, Kristers Pintāns, Roberts Paeglis.

25/04/2024